Döner, ister tabakta olsun ister ekmek arasında, küçük büyük demeden herkesin severek yediği en güzel et çeşididir. Eğer dışarı da isek ve acıkmışsak aklımıza ilk olarak döner+ayran  yemek gelir. Türklerde en sevilen yemek olarak bilinen döneri,  Kartal da en iyi neresi yapar sorunun cevabı tabi ki, Dönerci Celal Usta‘dır.

Bir davet üzerine Dönerci Celal Usta‘nın yerinde, döner yemiş bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine  bu mekanı tanımış oldum.

 

 

 

 

Celal Usta
Celal Usta

İlk fırsatta Dönerci Celal Usta‘ nın dönerini tatmak için yola çıktım. Konum olarak rahat ulaşım sağladığım restoranın,  vale hizmeti olması ayrıca büyük rahatlık sağladı. Tam öğle yemeği saatinde bulunduğum restoranda ilk göze çarpan nizam ve intizamlı oluşuydu. Herkes ne yapacağını gayet iyi biliyordu. Masaların bir çoğunun dolu olmasına  rağmen, karmaşa ve koşuşturmanın olmadığı ortama sakinlik hakimdi. Masamızı seçtikten sonra yüzünde güzel bir gülümsemeyle hoş geldiniz  diyerek bizi karşılayan ve menüleri getiren şef garson siparişlerimizi aldı.Yaklaşık 10-15 dakika içerisinde masamıza ulaşan siparişler sunum olarak gayet başarılıydı.Tat  ve lezzet olarak yemekleri çok beğendik.

 

 

80 kişinin çalıştığı Dönerci Celal Usta temizlik konusunda oldukça titiz. Restoranın görebildiğiniz her yeri oldukça temiz. Yemek yapımında çalışanların hijyen kurallarına uyduğunu gözlemleyebilirsiniz.Ayrıca kurum şeffaflıktan yana olduğundan,  talep eden her müşteriye istediği her zaman restoran ve imalathanesini gezilmesine açık tutmaktadır.

Mekana gelen çocuklu müşterilerin rahatı da düşünülmüş. Küçük olmasına karşın çocukların eğlenebileceği kapalı  bir oyun alanı mevcut.

Bu denli lezzetli döneri olan Dönerci Celal Usta fiyatları bakımından ise şöyle.

 

celal usta fiyatları
celal usta fiyatları

çorba :8.00 tl

patates kızartması büyük boy: 8.50 tl

göbek Salata:9.50 tl

Pilav:6.50 tl

pilav üstü döner :28.00 tl

döner dürüm arası:25.00 tl

döner tabakta:27.00 tl

İskender : 29.00 tl

Dönerci Celal Usta Kartal
Dönerci Celal Usta Kartal

 

Celal Usta Kartal
Celal Usta Kartal