Dolar Kaç TL Olacak?

 

Son günlerde piyasanın durumunu da düşündükten sonra çok kişinin sorduğu soru dolar kaç TL olacak sorusu oluyor. Şunu açık bir dille konuşmak lazım ki, şu anda merkez bankasının görüşleri konusunda herhangi bir şaşma olmadan devam etmektedir. Ancak, yıl sonu göz önünde bulundurulduğunda çok dikkatli hareket etmek gerekmektedir.

 

Dolar kaç TL denildiğinde şu anda 3.60 diyoruz ancak, ekonomistler özellikle yaz aylarının geçmesinden sonra, çok farklı durumlar olacağını özellikle dile getiriyorlar. Bu konuda çok ciddi anlamda bilgi sahibi olmak ve buna göre hareket etmek gerekmektedir.

 

Yıl Sonunda Dolar Kaç TL Olur?

 

Yıl sonuna kadar ekonomistlerin söylediklerine göre dolar çok farklı bir boyut ile devam edecek. Özellikle merkez bankasının da düşüncelerini burada paylaşmak gerekiyor. Dolar kaç Tl olacak net olarak bilmek elbette imkansız ama Merkez Bankası’nın yıl ortasında verdiği rakamlar şu ana kadar tuttu. 4 TL’yi göreceğini de ön görmüşlerdi. Bu yüzden de daha net göreceğiz ve herhalde de tahmin edilen rakamlara net olarak ulaşılmış olacak.

 

Altın piyasalarını da göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Dolar kaç TL derken altın ne alaka diyebilirsiniz. Ancak, baştan sona kadar çok farklı durumlar oluşmaktadır. Bununla ilgili olarak şunu söyleyebiliriz bu arada, makro ekonomistler de, bu konuda doların ateşinin ne durumda olacakları tam olarak tahmin edilemiyor bile.

 

Dolar Kaç TL İle Kapanır?

 

Aslında piyasaya para çıkışının olmaması ve piyasa içerisinde büyük bir likidite sorunu olmaması dolayısıyla dolar kaç TL olur diye soranlara genelde düşecektir deniliyor ancak, özellikle bir çok ekonomist, ağustos ayından sonra ciddi anlamda yükselişler yaşanabileceği konusunda uyarılarda bulunuyorlar.

 

Konu ile ilgili olarak bizler de gereken uyarıları sizlere yapalım. Geçtiğimiz günlerde bir kaç ekonomistin bir araya geldiği bir toplantıda konuşulan dolar kaç TL ile kapanır konusunda, ekonomistlerin çoğunluğu aslında bu dönemde dolara yatırım yapılmaması gerektiği konusunda uzlaşmış durumda oldular. Bu konuda da bilginiz olsun istiyoruz. Bunu da sizlere ayrıca, aktarmış olalım. Çünkü, yatırımcılar için çok önemli bir konu.