TT Ads

Dolar Son Durum Neler Olacak?

 

Sizler de dolar hakkında son durumu merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Şimdi sizlere bu konuda çok geniş bilgiler vermeye çalışacağız.

 

Dolar Kuru Şu Anda Ne Durumda?

 

Yatırımlar yapılırken, sizler de dikkatli ve doğru şekilde yatırım yapmalısınız. Biliyorsunuz ki, dünyanın her yerinde yapılan değişiklikler ve farklılıklar her türlü, yatırım için sizlere yol göstermektedir. Bunun haricinde, altındaki değişiklikleri de çok iyi takip etmek gerekiyor. Bu konuda dolar aslında farklı bir yatırım aracıdır. Çünkü, biraz da özellikle Avrupa Birliği’nin durumuyla da etkilenmektedir. Ancak, şunu bilmelisiniz ki, 4.52 seviyesinde dolaşan dolar için tahmini olarak yıl sonunda çok daha yüksek olacağı konusunda bilgiler verebiliriz. Şimdi de bunun nedenini anlatacağız.

 

Dolar Yıl Sonunda Ne Kadar Olur?

 

Sizler de dolar konusunda yatırım yapmak istiyor ancak, kafanızda soru işaretleri bulunduruyorsanız şu andaki durumu sizleri çok olumsuz etkilemesin. Aslında şu anda tam da altına yatırım yaparak para kazanma dönemi olduğu için sizler de olumsuz düşünmeyin. Dolar, merkez bankasının da tahminlerini şu ana kadar yanıltmadı ancak, yıl sonunda tahmini rakamlar 4 TL civarında olacağı yönündeydi. Muhtemelen bu konudaki rakamlar da uyum göstermeyecektir.. Konu ile ilgili olarak sizlere şunu da aktaralım. Eğer, borsanın durumu bu şekilde devam ederse, bu durumda dolar bu süreci biraz sancılı geçirebilir.

 

Bu arada sosyal medyada ve makro ekonomistlerin görüşlerine göre dolar, yılsonuna kadar yükselecek diye düşünülmesine rağmen, kesinlikle çok dikkatli ve hassas davranmak gerekiyor. Son yıllarda istenilen turizm hamlelerinin yapılamıyor olması, bunun dışında ülke dışına çok para çıkışı olması, aslında ateşi düşürmüyor. Ancak, dolar net olarak bir şekile de bürünmüyor. Yani aslında bundan sonra Eylül sonuna kadar beklenilmesinin daha doğrusu olduğunu düşünüyor halk da. Özelilkle bilindiği üzere, biraz da yaz aylarındaki düğünlerin etkisiyle altın fiyatları yükselişe geçiyor. Açık konuşmak gerekirse, dolar için ağustos sonu gibi yatırıma karar verilmesi daha doğru gibi gözüküyor. Zaten ufak yatırımlar için girecekseniz, bu durumda, sizlere istediğiniz sonuçları sunmayabilir.

TT Ads

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lütfen Cevaplayınız *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>